Pro zajištění bezstarostného nákupu a správného fungování e-shopu používáme tzv. cookies. Přečtěte si více informací o jejich využití a ochraně osobních údajů.

10 + 2 nejlepší fotbalové filmy

22.03.2020 | Kategorie:Blog

Přinášíme vám 10 + 2 nejlepší fotbalové filmy na zpříjemnění si dlouhých večerů, které momentálně všichni trávíme doma. Tak hezké počtení.

Fotbal televize 10 + 2 nejlepší fotbalové filmy


Bohužel nám momentální situace neumožňuje hrát fotbalové zápasy, trénovat nebo si jít jen tak zakopat. A pokud trpíte nedostatkem fotbalu stejně jako my, tak je tento článek přesně pro vás. Sepsali jsme 10 + 2 nejlepších filmů o fotbalu, se kterými si můžete zpříjemnit čas trávený v karanténě.

Goool! 1) Góóól! 1 a 2 (USA, 2005 a Velká Británie, 2007):

Příběh o velkém sportovním snu nadějného mexického fotbalisty Santiaga Muneze.

Santiago žije se svými rodiči v americkém Los Angeles a hraje za tamní amatérský „sokrový“ klub. Při jednom z mistrovských zápasů se ale vše změní. Všimne si ho totiž britský lovec talentů Glen Foy a nadějnému Santiagovi představí nabídku, která se neodmítá.

Góóól je typickým Hoolywoodským filmem. S tím dobrým i špatným. Má za sebou velmi dobrou produkci a ve filmu je vidět slušný rozpočet. Na druhou stranu nepřichází s ničím novým a kopíruje klasickou šablonu většiny sportovních filmů (Zero to Hero). Ale kdo by potřeboval víc, když je to o fotbalu. :-)

 

 

 

2) Prokletý klub (Velká Británie/USA, 2009):

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

3) Hooligans (USA/Velká Británie, 2005)

Neprávem vyhozený student Harvardu, Matt Buckner, přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry. Skamarádí se s sestřiným švagrem, Petem Dunhamem, a je vtažen do temného a násilnického světa fotbalových "hooligans". Matt se během tohoto přátelství učí, jak stát pevně nohama na zemi a odolávat tomuto tajemnému a drsnému světu. Hooligans je příběhem o loajalitě, důvěře a občas i brutálních následcích života na hraně. (oficiální text distributora)

5) Apache: Carlos Tevez a jeho život (Argentina, 2019)

Tento životopisný snímek z produkce Netflix nás provede náročným životem fotbalisty Carlose Teveze a ukáže nám jeho cestu za fotbalovou slávou v příšerných podmínkách argentinského Fuerte Apache.

 6) Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Česko, 2012)

Tento snímek, který vychází z populárního seriálu Okresní přebor, nás zavede do doby, kdy TJ Slavoj Houslice ještě trénoval legendami opředený trenér s licencí – Josef Hnátek (skvělý Miroslav Krobot – nikdo se do té role nehodil víc). Protože v samotném seriálu se tato houslická persóna vyskytovala pouze jako popel rozprášený na fotbalovém hřišti, rozhodli se tvůrci, že nám ho představí i ve své živoucí podobě.

Povinnost všech českých fotbalistů. :-)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

7) Diego Maradona (Velká Británie, 2019)

Tento dokumentární snímek, natočený oscarovým režisérem Asifem Kapadiou (Senna, 2010), zachycuje život jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec – Diego Maradony. Ukazuje nám, jak bylo pro Diega těžké ustát fanatický obdiv a obrovskou slávu. Jak pro Diega nebyly cizí divoké večírky, nevěry, drogy ani pletky s mafií. Tento strhující portrét Diega Maradony byl poskládán z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu.

8) Offside (Írán, 2006)

Co je to za divného mladíka, krčícího se v rohu autobusu plného hlučných fanoušků směřujících na fotbalový zápas? Především to není mladík, ale převlečená dívka. V Íránu totiž ženy nesmějí na sportovní stadiony. Hrdinka sportovní tragikomedie Jafara Panahiho ovšem není jedinou íránskou dívkou, která by ráda viděla, jak dopadne kvalifikační zápas na mistrovství světa mezi Íránem a Bahrajnem. A není ani jedinou íránskou ženou, která se v mužských šatech pokouší proniknout mezi diváky a je kvůli tomu zatčena… I když jde především o vyprávění o jedné mladé ženě, a nikoli o příběh politické aktivistky, dotýká se Panahiho snímek boje za ta nejzákladnější ženská práva v náboženskými předsudky tísněné íránské společnosti. Přestože Panahi si jako hrdinky svých předchozích filmů často volil ženy, nikdy k nim nepřistupoval s takovou uvolněností a spontaneitou jako nyní. Atmosféra fotbalového stadionu ho strhla k bezmála dokumentárnímu pohledu na realitu (v němž hraje důležitou roli ruční digitální kamera i neherečky v hlavních rolích). Příběh, který by v realitě určitě neměl komediální ladění, tak získává svěží, silné vyznění. (MFF Karlovy Vary)

9) Fotbalové opojení (Velká Británie, 1997)

Svěže natočený snímek, zábavným a nevtíravým způsobem hlasující pro lidskou toleranci, byl inspirován autobiografickým románem Nicka Hornbyho, líčícím jeho celoživotní vztah k londýnskému Arsenalu. Scénář, který si Hornby podle své knihy napsal, se Nickova (ve filmu Paulova) dětství dotýká pouze okrajově, většina děje se odehrává v průběhu sezony 1988/1989, v níž měl Arsenal po dlouhých osmnácti letech reálnou šanci vyhrát ligu. Což se mu, jak znalci jistě vědí, nakonec podařilo. Příběh filmu proto není postaven ani tak na zápletce, jako na charakterech, které se režisérovi i oběma hlavním představitelům podařilo vystihnout zcela beze zbytku. Colin Firth i Ruth Gemmellová dodali svým postavám opravdovost a přesvědčivost, takže divák věří tomu, že Paul i Sarah díky tomu druhému pochopili něco, co by se dalo nazvat dalším rozměrem života. (oficiální text distributora)

10) Hooligans / The Football Factory (Velká Británie, 2004)

Film založený na knize Johna Kinga vypráví příběh Tommyho Johnsona, kterému je něco přes dvacet a jediné pro co žije jsou víkendy. Jeho víkendy vyplňují náhodný sex, drogy a občas se někde s někým porvat. Vlastně kdekoliv a s kýmkoliv. Tomyho život se odehrává mezi bitkami a sexuálními scénami. Obsese z násilí u něj pomalu přechází v noční můra a Tommy se dostává do stavu, kdy se sám sebe ptá, jakou cenu má jeho život.

10+1) Hra z Anglie ( Velká Británie, 2020)

A jelikož se fotbal hraje v 11 lidech na hřišti, nabídneme vám jako bonus + jeden tip, a tím je nový seriál z produkce Netflix.

Tento seriál se odehrává v 19. století ve viktoriánské Anglii, kdy byl fotbal ještě v plenkách a ukazuje nám příběh dvou fotbalistů. Každý z opačného pólu společenského žebříčku prožívají vzestupy a pády, které změní jak fotbal, tak celou Anglii.

Otázka pro ty, co to uvidí. Kdo z vás si umí představit hrát fotbal v jejich dobových dresech? :-D

Hra z Anglie

10+2) Sunderland 'Til I Die (Velká Británie, 2018)

A jelikož jsou ve fotbale i náhradníci, máme pro vás poslední 12. tip.

Tento, divácky velmi dobře přijatý, dokumentární seriál z dílny Netflix nás provede sezónou 2017 - 2018 fotbalového klubu Sunderland, který se snaží po sestupu vyhoupnout zpět do Premiere League.

 

Doufáme, že si díky tomuto článku zpříjemníte nějaký ten večer nebo ještě lépe večery, trávené doma. Zároveň vám všem přejeme hodně zdraví a brzké vrácení se na fotbalová hřiště… ať už se na ten fotbal nemusíme jen dívat. :-)

Jako zdroj nám velmi dobře posloužil web https://www.csfd.cz/. Tímto děkujeme.

 

 Článek napsal:
Trenér mládeže a občasný střelec gólů v nižší třídě
Jirka Fotbalujista Fajt
Čekejte prosím...
cross